Lilled ja liblikad

Käisime täna aianduspoes, oooooo – võiks öelda, et ma leidsin oma unistuste töökoha. No selline mitte turistilõksus asuv pood ja mitte mingi lillebukettide tegemine, eks. Aga no lähed kusagilt silla alt läbi, mingite garaazide vahelt, kus hunnik koeri lahtistes garaazides siestat peavad … no ja siis see pood. Ei midagi sellist uhkeldavat – lihtne selline. Esmalt on kohe sisse minnes nurgas aedikus 1 kits, tema kõrval teises aedikus eesel. Ja see kõik tundub jube normaalne kuidagi. Ja siis segamini igasugused maitsetaimed, tomati-, maasika-, tshillitaimed jne. Taga on suurem ruum, kus asub mingi kaktusekasvatus ja kõik need sadat sorti tundmatud puud jne. Ja müüjad – sellised ehedad hispaania keskealised mutid – no päris ära ei armunud, aga võiks olla võimalik, eks. Ja ma peaaegu suutsin ette kujutada, kuidas ma nendega seal koos töötaksin, kastaks taimi ja oleks muidu ilus!

Nii et nüüd kasvab meil omal tagaaias 2 maasikataime ja 1 tshilli! Tshillil on 1 punane kaun küljes ka juba, teised on veel rohelised. Ahjaaa – meil on maja taga selline väike maitsetaimede aed … võtad aga peenralt basiilikut ja teed tomati-juustu-basiilikusalatit. Ühe oivalise oliivõli sain ka – nii et kõik on perfekto!

Eile ma käisin väljas … täitsa üksi. Nagu kohe peol-peol. Plaan oli natuke väiksem kui see, mis tegelikult välja kukkus. Soomlaste mingi Ristikuaasa või alpliaasa baaris. Puhas kuld ja klassika – saaremaa valss tuli ka ikka ära! (Btw … Eddy, ma mõtlesin, et kui sa tuled, siis peaks seda „Saaremaa valsi“ karaoket kordama seal baaris, no seda, mis kunagi Helsinkis tegid:) Ma arvan, et lööks laineid küll.) Enamasti sisaldas baar selliseid keskealisi või vanemaid soome härrasmehi, kellest ma suutsin mingi põllumehe otsa sattuda – saime ühiselt aiandusteemadel vestelda. Vist. Pärast leidsin mingid oma vanuseklassi kuuluvad poisid ka, aga nii palju mul kainet mõistust (või lihtsalt mõistust) jagus, et diskoteeki ma ei hakanud nendega minema. Piirdusin lihtsalt seal kohalikus baaris a’la valsiga vms – kohutav. Frank Sinatrat seal dj-l näiteks polnud – jajah, ma käisin korduvalt küsimas ja nõudmas… Vot selline tase siis oli baaril ja minul.

Kodutee oli küll vaid ca 500 meetrit, aga selle läbimiseks mulle tundub, et kulus mul siiski vähemalt tund. Mis tähendab, et ma mõned päevad õhtul seda sama teed vist ei käi. No igastahes leidsin ma endale ühe a’la somaalia päritoluga „friends forever“-tüübi ka. Kui ma ühel hetkel tast olin lahti saanud ja burger kingis oma viimase euro eest väikesed friikartulid kätte saanud, siis seljataha vaadates hakkas nõks kõhe, kui mu uus sõber minuga koos einestama soovis tulla ning vähemalt edaspidisekski kohtamist kokku tahtis leppida.

Ahjaaa – no ja meie soome prouadest naabrid teevad mulle juba kohutavalt nalja. Igal õhtul vist käivad tantsimasJ Üks neist küll peamiselt räägib, et peaks minema, aga minu meelest pärast lõunat ma teda enam väga õues ei kohta … väike vine on tal juba kohe hommikuti sees ja ta suudab seda täiesti ideaalselt hoida üsna stabiilses vomis, selles osas hakkas kergelt kade lausa – igastahes täiega tundub, et tal on lõbus. Avastasime täna tagahoovis neil ilusa pitsilise pesu ka kuivamas, vanainimeste kohta ikka väga ilusa – nii et hästi läheb neil raudselt.

Ja sellel nädalal on siis plaanis, et homme läheme Las Palmasesse. Ja siis varsti on reede ja saabuvad esimesed külalised.  Aga üldiselt on mul see tunne, et olen kohe täitsa õnnelik.

2 responses to “Lilled ja liblikad

  1. sm Bljahhov

    Kust sa selle maja koos aiaga sinna üldse said?

  2. See pole kahjuks mu isiklik:( Rentisime kõigest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s